O NAS

MECHANICA jest interdyscyplinarnym biurem konstrukcyjnym, które świadczy usługi z zakresu projektowania oraz dostawy maszyn i urządzeń dla wielu sektorów gospodarki. Naszą specjalizacją jest obszar transportu bliskiego ze szczególnym uwzględnieniem specjalistycznych chwytaków, manipulatorów przemysłowych oraz systemów suwnicowych. Realizujemy również tematy stanowisk montażowych, automatyzujemy procesy produkcyjne, a także wykonujemy projekty specjalne, charakteryzujące się złożoną problematyką.

Naszym podstawowym atutem jest wieloletnie doświadczenie w zakresie projektowania i wdrażania różnorodnych konstrukcji oraz indywidulane podejście do każdego tematu, dzięki czemu możemy sprostać wyzwaniom jakie stawiają najbardziej skomplikowane projekty. Dynamiczny rozwój rynku tworzy coraz to nowe obszary rozwoju, co często łączy się z projektowaniem nowych maszyn, optymalizacją istniejących urządzeń i wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań.

Służymy Państwu fachową poradą i pomocą techniczną. Chcemy solidnie wykonywać naszą pracę tak żeby zaowocowała długoterminową współpracą oraz obustronnymi korzyściami.

projektowanie i wdrażanie konstrukcji

Nasze fundamenty

Wysoce wykwalifikowana
i specjalistyczna kadra

Doświadczeni montażyści
i pracownicy techniczni

Świetnie wyposażone biuro konstrukcyjne oraz hala montażowa

Najnowsze oprogramowanie wspomagające projektowanie

Świetna znajomość rynku polskiego

Pracujemy z pasją i zaangażowaniem

Wiarygodny partner w biznesie

Rzetelna firma

Nasza firma została wyróżniona certyfikatem programu Rzetelna Firma. Dzięki temu wyróżnieniu dołączyliśmy do grona firm ze sprawdzoną i potwierdzoną rzetelnością oraz wiarygodnością w biznesie.

Współpracujemy z najlepszymi

Nasi partnerzy

Od 2019 roku firma MECHANICA nawiązała współpracę z dwoma światowymi liderami w dziedzinie urządzeń do transportu bliskiego, firmą GORBEL oraz firmą FEZER. Dzięki współpracy z czołowymi producentami jesteśmy w stanie sprostać wyzwaniom jakie stawiają nam nasi Klienci, aby znaleźć rozwiązania najlepiej dostosowane do poszczególnych branż przemysłu.

Początki firmy Fezer sięgają roku 1928. Panowie Fezer i Stoll założyli wówczas firmę FESTO. Już 5 lat później Albert Fezer opuścił przedsiębiorstwo i założył własną firmę FEZER. Na początku firma zajmowała się produkcją maszyn do obróbki drewna.

Dopiero później, w roku 1961, nastąpiło wejście w obszar techniki próżniowej. Najpierw produkowano płyty wspornikowe do przemysłu drzewnego, a następnie bardzo szybko rozpoczęto produkcję podnośników próżniowych do przenoszenia stali. Obszar techniki próżniowej był stale rozbudowywany i bardzo szybko osiągnął wysoki udział w obrotach firmy.
Firma rodzinna prowadzona jest już od trzech pokoleń, zalicza się do wiodących dostawców w obszarze techniki próżniowej i cieszy się doskonałą reputacją na całym świecie. Pielęgnujemy relacje partnerskie z naszymi klientami, sprawiając by ich procesy produkcyjne były łatwiejsze i bezpieczniejsze dzięki innowacyjnym i ekonomicznym rozwiązaniom systemowym. Stawiamy przy tym na zespół wysoko zmotywowanych, kompetentnych i absolutnie niezawodnych pracowników. Wysoka jakość obsługi klienta gwarantowana jest przez nas dzięki zarządzaniu jakością zgodnie z DIN ISO 9001. W ten sposób możemy stale analizować nasze procesy gospodarcze i nieustannie perfekcyjnie dopasowywać się do wymagań stawianych przez klientów.

Nieustanny wzrost doprowadził do założenia w roku 2011 spółki córki FEZER Szanghaj (100% udziałów należy do Fezer), która w przyszłości ma pokryć cały azjatycki rynek. Również ostatnie lata generowały zdrowy i solidny wzrost, dzięki czemu firma FEZER stale rozszerzała swoje znaczenie w obszarze techniki próżniowej.

Firma Gorbel została założona w 1977 roku przez Dave’a Reha. Dave był absolwentem Clarkson z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w sprzedaży sprzętu do transportu bliskiego. Był sfrustrowany i rozczarowany wieloma swoimi dostawcami, więc postanowił założyć własną firmę, oferującą lepszą obsługę i szybsze dostawy, firmę, która mogłaby obsługiwać rynki poza obszarem Rochester i zapewnić innym ludziom możliwości odniesienia sukcesu. I od tego zaczęła się historia Gorbela.
Misja Gorbel jest prosta: poprawiamy życie ludzi. Ta misja kieruje wszystkim, co robimy, od produktów i usług, które dostarczamy naszym klientom zewnętrznym, po narzędzia, które tworzymy dla naszych sprzedawców i środowisko pracy, które dbamy o naszych pracowników.


Posiadamy kompleksową linię produktów Crane Technology, Ergonomic Lifting, a także linię Tether Track zabezpieczająca przed upadkiem z wysokości.


Jesteśmy producentem produktów do podnoszenia ładunków i ochrony przed upadkiem z wysokości w sektorze przemysłowym. Jesteśmy w światowej czołówce producentów urządzeń transportu bliskiego, kwitnącą i rozwijająca się firmą, która nieustannie poszukuje nowych sposobów wprowadzania innowacji i ulepszania naszych produktów i procesów.

Lorem ipsum dolor es amet

dlaczego my?

A

Działamy kompleksowo

A

PEŁNA DOKUMENTACJA TECHNICZNA

A

działamy zgodnie z normami ISO oraz posiadamy wszystkie niezbędne uprawnienia

A

WSPARCIE TECHNICZNE NA KAŻDYM ETAPIE PROJEKTU

A

niestandardowe i specjalistyczne rozwiązania wg indywidualnych potrzeb klienta

A

Działamy kompleksowo

A

PEŁNA DOKUMENTACJA TECHNICZNA

A

działamy zgodnie z normami ISO oraz posiadamy wszystkie niezbędne uprawnienia

A

WSPARCIE TECHNICZNE NA KAŻDYM ETAPIE PROJEKTU

A

niestandardowe i specjalistyczne rozwiązania wg indywidualnych potrzeb klienta

O nas